Odchudzanie skuteczne na Slank
Jak malować brwi? Poznaj zasady makijażu brwi i najnowsze trendy Email
czwartek, 04 listopada 2010 15:43

Jakie są zasady malowania brwi?

Malując się, często zupełnie o nich zapominamy. Popełniamy w ten sposób błąd, ponieważ ładne podkreślone brwi stanowią ramę dla oka. Łuk brwiowy powinien być idealnie wyprofilowany i dominujący w makijażu oczu, a dobrze umalowane brwi grają główną rolę w makijażu. Brwi rządzą w tym sezonie.

 

Brwi jak malowane – podstawowe zasady malowania brwi

Na rynku dostępne są cienie, woski, żele, konturówki, kredki, ołówki do brwi w kolorach czarnym, brązowym, szarym, grafitowym. Radzimy, jakiego rodzaju kosmetyk wybrać i jaki kolor będzie dla Ciebie najlepszy.

 

Ołówek czy cienie do brwi?

Jeśli masz rzadkie brwi, najlepiej sprawdza się kredka, dobrze zatemperowana, którą dorysowujesz pojedyncze włoski. Gęste brwi najlepiej malować matowym cieniem. Malując brwi płaskim pędzelkiem o sztucznym, sztywnym, ale zarazem delikatnym włosiu z odrobiną cienia, uzyskasz bardziej naturalny efekt. Ołówki pomagają nadać brwiom wyraźniejszy kształt, uzupełniają także wszelkie luki w konturze brwi. Nie rysuj na brwiach jednej grubej ciągłej linii, ostrym ołówkiem dorysowuj kreseczki. Staraj się to robić delikatnymi, szybkimi ruchami. Leciutko przedłuż zewnętrzny koniec brwi. Po umalowaniu przeczesz włosy szczoteczką i utrwal żelem, aby się nie potargały.

 

Jaki kolor na brwi?

Zastanawiasz się, jaki kolor powinny mieć Twoje brwi? Jasne brwi warto codziennie podkreślać, najlepiej brązowym, piaskowym, popielatym, szarobrązowym albo szarym ołówkiem do brwi. Unikaj bardzo ciemnych kolorów, a zwłaszcza czarnego – rysy twarzy stają się ostre, czarne brwi postarzają. Jeśli Twoje brwi mają naturalnie ciemny kolor, zwykle wystarczy je przeczesać odżywką. Z reguły problem pojawia się, gdy ufarbujesz włosy na kolor znacznie różniący się od ich naturalnej barwy. W celu osiągnięcia i podkreślenia naturalnego wyglądu, sięgnij po ołówek jak najbardziej zbliżony do koloru Twoich włosów, a jeśli jesteś blondynką, użyj trochę ciemniejszego. Zasada jest taka – u blondynek powinien on być o ton ciemniejszy, u brunetek o ton jaśniejszy. Do rudych włosów pasuje czekoladowy lub brunatny brąz. Kolor brwi powinien współgrać także z tonacją wybranego przez Ciebie stylu makijażu, czasami można zaszaleć.

 

Makijaż permanentny

Jeśli nie masz brwi lub są one ledwo zarysowane, możesz skorzystać z henny lub wykonać makijaż permanentny w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym. "Wyskubane" i namalowane brwi dawno są niemodne, niestety ciężko przywrócić im naturalny wygląd, można wtedy również pomyśleć o makijażu permanentnym, albo, jeśli cebulki włosów nie są zniszczone, pozwolić im odrosnąć, wzmacniając je olejkiem rycynowym.

 

Najnowsze trendy w makijażu brwi

Makijaż brwi od dawna nie był tak odważny. Ważna w tym sezonie jest zabawa kontrastami i minimalizm, w którym brwi odgrywają ważną rolę. Modne są gęste, krzaczaste, teatralne brwi w połączeniu z bardzo naturalnym, wręcz niewidocznym makijażem. Kontrastowo mocno umalowane oczy, często ozdobione sztucznymi rzęsami lub krwiste, czerwone usta pasują do mocno rozjaśnionych, wręcz niewidocznych brwi. Oto najnowsze pomysły z wybiegów.

 

Mocno podkreślone brwi

Moda na duże brwi nadal trwa. Jeśli chcesz uzyskać odważny i minimalistyczny look - postaw na brwi. To one odgrywać mają główną rolę, usta pozostają bez koloru, oczy jedynie delikatnie podkreślone. Brwiom natomiast dodajemy objętość i gęstość. Przesadnie zaakcentowany jeden element makijażu to obecnie hit. Brwi jako pojedynczy akcent mają być grube, wręcz krzaczaste.

 

Brwi mają być grube i wyraziste:


Brwi

Brwi

 

 

 

 

 

Brwi

 

Makijaż z pokazu Prada, jesień-zima 2010/11


Brwi

 

Wyraziste brwi - Prada, jesień-zima 2010/11


Brwi

 

Nina Ricci, jesień-zima 2010/11


Brwi

 

Rozjaśnione brwi

Najważniejszym trendem w makijażu w sezonie jesień-zima 2010/11 jest minimalizm i futuryzm. Odważną propozycją są maksymalnie rozjaśnione brwi, które bardzo łagodzą rysy. Rozjaśnione brwi świetnie sprawdzą się w przypadku dziewczyn o wyrazistym typie urody. Dziewczyny o delikatnych rysach mogą przy jasnych brwiach śmiało zaszaleć z kolorem na ustach lub mocno „wystroić” oko.

 

 

Rozjaśnione brwi dodają jeszcze bardziej eksponują mocno zaznaczone kolorem oczy czy usta

Brwi

Brwi

 

 

 

Brwi

 

Miu Miu, jesień 2010


Brwi

Brwi

 

Makijaż z pokazu Karl Lagerfeld, jesień-zima 2010/11


Brwi

 

Giorgio Armani, jesień-zima 2010/11


Brwi

Brwi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ewa P.

 

 
Portal przegląda teraz 13 gości